آزمایشات غربالگری بارداری

آزمایشات غربالگری بررسی ناهنجاری جنین در دوران بارداری

آزمایشات غربالگری شانس یا احتمال این که جنین ابتلا به نقایص مادرزادی است را نشان می دهد. در واقع این آزمایش به طور یقین نمی تواند مشخص نماید آیا نوزاد مشکل دارد یا نه بلکه احتمال خطر را مشخص می نماید. اگر نتیجه تست مثبت باشد، این بدین معنی است که احتمال وجود نقص بالاتر از دیگران است. به همین خاطر پزشک ممکن است برای خانم باردار آزمایشات تشخیصی مانند آمنیوسنتز (نمونه گیری از مایع آمنیوتیک) انجام دهد تا از بابت سالم بودن جنین مطمئن شود.

اکرم روستایی شیردل کارشناس سلامت مادران عنوان کرد :اگر نتیجه تست غربالگری منفی شود، این بدین معنی است که احتمال وجود نقص در جنین آنقدر پایین است که احتیاج به پیگیری ندارد. ولیکن تضمیمی وجود ندارد که نوزاد طبیعی باشد.مزیت آزمایشات غربالگری این است که هیچ گونه خطر سقط را به همراه ندارد و صدمه ای به جنین نمی رساند. با توجه به محدودیت زمان اخذ مجوز سقط قانونی و ضرورت آگاهی والدین برای انتخاب غربالگری ناهنجاری جنین، مشاوره با خانم باردار باید در اولین ملاقات بارداری (هفته ۶ تا ۱۰ بارداری) انجام گیرد. ضمنا” غربالگری مرحله اول ناهنجاری جنین را با شروع هفته ۱۱ تا پایان هفته ۱۳ بارداری، غربالگری مرحله دوم در هفته ۱۵ تا ۱۷ بارداری و سونوگرافی جهت غربالگری ناهنجاری های اصلی در هفته ۱۶ تا ۱۸ بارداری باید انجام شود.

توجه – از تخفیف ویژه بهره مند شوید
در آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، آزمایشات غربالگری دوران بارداری تا ده درصد تخفیف به همراه مشاوره رایگان، ارائه می گردد. مراجعین عزیز می توانند به هنگام مراجعه از آزمایشگاه درخواست کارت عضویت نمایند که تخفیفات در مراجعات بعدی نیز اعمال گردد.
غربالگری بارداری

 در ادامه کارشناس سلامت مادران نقایصی که در آزمایشات غربالگری ناهنجاری جنین کشف می شوند به شرح ذیل بیان کرد :

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
میزان شیوع امیکرون چقدر است؟

۱-اختلالات کروموزومی (تریزومی ۲۱، ۱۸، ۱۳) که شایع ترین آن ها سندرم داون (مونگولیسم) می باشد.( قابل ذکر است شخصی که سندرم داون دارد، علاوه بر این که دارای چهره مشخص و متفاوتی می باشد، دچار ناتوانی در یادگیری و مشکلات پزشکی نیز هست. هیچ درمانی برای سندرم داون وجود ندارد و تا آخر عمر همراه فرد می باشد.)

۲- اختلال نقص لوله عصبی و ناهنجاری های اصلی در جنین

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. I am not sure where you are getting your information, but great
    topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.
    Thanks for wonderful info I was looking for this info for my mission.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا