آزمایش ادرارآزمایش خون

آزمایشات و اقدامات لازم برای انجام جراحی بینی

در جراحی بینی نیز همانند سایر جراحی ها، نیاز است تا جراح پیش از هر اقدامی از سلامت شما مطمئن شود، و به همین دلیل برای معاینات بیشتر یک سری آزمایشات و معاینات بیشتر را تجویز می کند که که ساده ترین آنها آزمایش کم خونی یا همان هموگلوبین است.

هموگلوبین نوعی پروتئین اکسیژن مورد نیاز ارگان ها را تامین می کند و دی اکسید کربن را به شش ها باز می گرداند.

موارد زیر آزمایشات خون قبل از جراحی بینی است:

  • HIV
  • HBsAg
  • HCV Ab
  • FBS: قند خون ناشتا
  • PT & PTT: کنترل مشکل انعقادی خون
  • آزمایش تشخیص بارداری در بانوان

قبل از انجام عمل بینی چه آزمایشی باید انجام دهیم؟

آزمایش های فیزیکی:  از فرد متقاضی این آزمایش فیزیکی برای تایید سلامت جسمی و فیزیکی قبل از جراحی بینی گرفته می شود.

سی تی اسکن: در صورتی که از گرفتگی بینی رنج می‌برید یا دچار انحراف ظاهری بینی هستید. در صورت صلاح دید پزشک قبل از جراحی زیبایی بینی باید عکس‌های CT Scan از بینی و صورت تهیه نمایید.

نوار قلب: نوار قلب برای اندازه‌گیری سیگنال‌های الکتریکی که ریتم قلب را کنترل می‌کنند، انجام می‌شود. تست نوار قلب هرگونه بی‌نظمی در ضربان قلب و همچنین شواهدی از حملات قلبی گذشته را نشان می‌دهد.

عکسبرداری از قفسه ی سینه: عکس‌برداری از قفسه ی سینه احتمالا یکی از آزمایشات لازم قبل از جراحی باشد. این آزمایش عموما جهت بررسی مشکل ریه ها انجام می شود تا وضعیت تنفسی بیمار به هنگام بیهوشی مشخص گردد.

این آزمایش معمولا برای افراد سیگاری یا کسانی که سابقه ی کشیدن سیگار داشتند تجویز می شود. سابقه ی بیماری ذات الریه یا هر نوع مشکل تنفسی دیگری ممکن است موجب به تاخیر افتادن یا کنسل شدن جراحی بینی شما شود.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
آزمایش های تشخیصی علل ریزش مو

آزمایش ادرار: اگرچه احتمال تجویز انجام آزمایش ادرار خیلی کم است، اما می تواند در تشخیص بعضی ناهنجاری ها یا عفونت ها به دکترتان کمک کند. آزمایش ادرار می تواند در تشخیص عفونت مجاری اداری، دیابت و فشار خون مفید باشد.

معاینه ی روانی: برای انجام جراحی های زیبایی فقط سالم بودن از نظر فیزیکی کافی نیست، بلکه بیماران باید از نظر روانی هم آماده باشند.

هرچند طبق نظر انجمن جراحان زیبایی در آمریکا معاینه ی روانی بیمار قبل از جراحی چندان ضروری نیست اما در خیلی از موارد این کار می تواند مفید واقع شود.

در بعضی مواقع بیمارانی مراجعه می کنند که نگرانی عجیبی نسبت به مشکلی دارند که یا خیلی کوچک است یا اصلا وجود ندارد و حاضر هستند به خاطر آن بارها زیر تیغ جراحی بروند. این گونه نگرانی های غیر طبیعی “اختلال بد شکلی بدن” نامیده می شود. این اختلال باید توسط روانشناس درمان شود.

 

توجه – از تخفیف ویژه بهره مند شوید

در آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، آزمایشات درصورت دریافت کارت عضویت با ده درصد تخفیف ارائه می گردد. مراجعین عزیز می توانند به هنگام اولین مراجعه خود به آزمایشگاه، از آزمایشگاه درخواست کارت عضویت نمایند که تخفیفات در مراجعات بعدی ایشان به صورت مادام العمر اعمال می گردد.

آزمایشگاه مشهد

آیا ضروری است همه ی آزمایشات را انجام دهیم؟

آزمایشات تجویز شده به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد و برخی از آنها مورد نیاز نیست. اما شما باید این احتمال را بدهید که ممکن است این آزمایش ها برای شما تجویز شود و برای آن آماده شوید.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
مهمترین آزمایش تشخیص مشکلات انعقادی خون

ضمن اینکه آیا انجام همه ی این آزمایش ها برای شما ضرورت دارد یا نه به سن شما، پیشینه ی پزشکی شما و عوامل دیگر بستگی دارد که همه ی این موارد در جلسه ی مشاوره به طور کامل مشخص می شود.

چه مدت قبل از عمل باید آزمایش های لازم را انجام دهم؟

بهتر است آزمایشات تجویز شده را سریعا انجام دهید و به روز های آخر موکول نکنید چون اگر مشکلی وجود داشته باشد دیگر نمی توان تاریخ جراحی را عوض کرد.

برای مثال اگر نتیجه ی آزمایش نشان دهد که شما دچار کم خونی هستید، برای برطرف کردن کم خونی و افزایش سطح هموگلوبین زمان لازم است. پس بهتر است آزمایشات خود را حداقل سه هفته قبل از جراحی انجام دهید.

کارهایی که قبل از عمل باید انجام داد:

بجز آزمایشات لازم قبل از عمل، کارهای دیگری هم باید قبل از جراحی صورت گیرد. داروها و مکمل های زیادی هستند که باید چند هفته قبل از جراحی متوقف شوند، مانند مسکن های بدون نسخه، ویتامین E، سیر و داروهای معمول دیگر که ظاهرا جزو داروهای عادی محسوب می شوند نباید قبل از جراحی مصرف شوند.

افرادی که داروهای رقیق کننده ی خون مانند آسپرین مصرف می کنند باید چند هفته قبل از جراحی آن را متوقف کنند وگرنه کاندید خوبی برای جراحی نخواهند بود.

افراد سیگاری نیز باید چند هفته قبل از جراحی و بعد از جراحی سیگار را ترک کنند چون ممکن است با داروهای بیهوشی تداخل پیدا کرده و هم در اتاق عمل و هم در دوران نقاهت مشکلاتی ایجاد کند و در نتیجه ی نهایی سبب تاثیر منفی شود.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
راهنمای تفسیر آزمایش فریتین/«Ferritin»

علاوه بر این بیماران حتما باید چند روز قبل از عمل و چند روز بعد از عمل از مصرف الکل نیز خودداری کنند.

در صورتی که فرد دچار مشکلات زمینه ای قبلی و یا حساسیت به بیهوشی باشد، جراحی بینی میتواند برای متقاضی جراحی بینی خطر ساز باشد و مشکلاتی را به وجود آورد، از این رو حتما پیشنهاد می شود تا تمامی آزمایشاتی که پزشک متخصص قبل از جراحی بینی تجویز میکند را به درستی انجام دهید.

انجام آزمایشات قبل از جراحی بینی به شما کمک می کند تا بتوانید عمل بینی بدون خطری را سپری کنید. طبیعی بودن نتایج آزمایش ها ثابت می کند که شما هیچ گونه مشکلی ندارید و کاندید مناسبی برای جراحی بینی محسوب خواهید شد.

 

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 8 =

دکمه بازگشت به بالا