آزمایش خون

بهترین زمان برای انجام آزمایش خون

بهترین زمان برای انجام آزمایش خون معمولاً صبح زود و با شکم خالی است. این به این معنی است که قبل از آزمایش، حداقل ۸ تا ۱۲ ساعت نباید غذا خورده و تنها می‌توانید آب بنوشید. این شرایط باعث می‌شود نتایج آزمایش دقیق‌تر و قابل اعتماد‌تر باشند. البته در موارد خاص، پزشک شما ممکن است دستورات خاصی برای زمان انجام آزمایش خون بدهد که باید به آن پایبند باشید.

 

چقدر زمان معمول برای دریافت نتایج آزمایش خون است؟

معمولاً زمان لازم برای دریافت نتایج آزمایش خون به نوع آزمایش، آزمایشگاه مورد استفاده و نحوه ارتباط با پزشک شما بستگی دارد. اما به طور کلی، برخی از آزمایش‌های خون می‌توانند در یک تا چند روز تحویل داده شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به چند هفته داشته باشند. معمولاً پزشک یا آزمایشگاه مربوطه پس از دریافت نتایج، با شما تماس می‌گیرند و نتایج را توضیح می‌دهند.

 

چه عواملی می توانند باعث تاخیر در دریافت نتایج آزمایش خون شوند؟

تاخیر در دریافت نتایج آزمایش خون ممکن است به عوامل زیر بستگی داشته باشد: ۱. حجم بالایی از نمونه‌های آزمایش خون که باید تحلیل شوند. ۲. نوع خاص آزمایشی که انجام می‌شود و زمان مورد نیاز برای تحلیل آن. ۳. تعداد زیاد بیمارانی که نمونه آزمایش خون خود را تحویل داده‌اند. ۴. مشکلات فنی یا فنیکی آزمایشگاه که ممکن است باعث تأخیر شود. ۵. نیاز به انجام آزمون‌های تکمیلی یا تکراری برای تایید یا رد نتایج اولیه. ۶. عوامل خارجی مانند تعطیلی آزمایشگاه یا مشکلات در ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های مرکزی.

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

 

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

 

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

 

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان با برخورداری از تجهیزات و پرسنل مجرب ، قادر به انجام خدمات نمونه گیری در منزل  در مشهد می باشد.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
راه های پیشگیری از بیماری‌ های جنسی (STD)
نمایش بیشتر

دکتر حامد صادقیان

حفظ سلامت بدن یک وظیفه است، در غیر این صورت قادر نخواهیم بود ذهن خود را قوی و شفاف نگه داریم... از خداوند منان روح و جسمی سالم را برای شما عزیزان طلب می نمایم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =

دکمه بازگشت به بالا