بیماری ها

درباره بیماری هپاتیت

بیماری هپاتیت یک بیماری التهابی از کبد است که می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند عفونت ویروسی (مانند هپاتیت A، B، C و غیره)، مصرف الکل، داروها، مواد شیمیایی یا بیماری‌های اتوایمیونی شود. علائم هپاتیت ممکن است شامل خستگی، تهوع، استفراغ، درد شکمی، زردی پوست و چشم، ادرار تیره رنگ و مدفوع روشن رنگ باشد. برای تشخیص هپاتیت، آزمایش‌های خونی مانند آزمایش‌های آنزیمی کبد، آنتی‌بادی‌ها و آنتی‌ژن‌های ویروسی هپاتیت انجام می‌شود. درمان هپاتیت بستگی به نوع و علت بیماری دارد و ممکن است شامل مدیریت علائم، داروها، و در برخی موارد، درمان ویروسی باشد.

چگونه می توان از ابتلا به بیماری هپاتیت جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هپاتیت، می‌توانید اقدامات ایمنی و پیشگیری زیر را انجام دهید: ۱. واکسیناسیون: در صورت وجود واکسن برای هپاتیت A و B، واکسیناسیون به عنوان یک روش اصلی واقعی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری‌ها مورد توصیه قرار می‌گیرد. ۲. اجتناب از استفاده از مواد مخدر و اشتراک سوزن‌ها: اجتناب از استفاده از محلول‌های دارویی و اشتراک سوزن‌ها که ممکن است منجر به انتقال ویروس‌های هپاتیت شود. ۳. بهداشت شخصی: رعایت بهداشت شخصی مانند شستشوی دست‌ها به طور منظم با آب و صابون، استفاده از محافظت‌های مناسب در زمان انجام کارهای خطرناک و اجتناب از تماس با خون یا مایعات بدنی دیگر افراد. ۴. محافظت از کبد: از محافظت از سلامت کبد خود از طریق مصرف غذاهای سالم، اجتناب از مصرف الکل به مقدار زیاد و مصرف داروها با دستور پزشک بهره برداری کنید.

آیا می توان با واکسیناسیون از ابتلا به بیماری هپاتیت جلوگیری کرد؟

بله، با واکسیناسیون می‌توانید از ابتلا به بیماری هپاتیت جلوگیری کنید. واکسن‌های هپاتیت A و B برای محافظت از افراد در برابر این دو نوع هپاتیت توسط سازمان بهداشت جهانی توصیه شده است. این واکسن‌ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند تا در مقابل عوامل ایجادکننده هپاتیت مقاومت بیشتری داشته باشد و از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری کند.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
آزمایشات ذخیره تخمدانی و بهترین زمان انجام آن

 

چگونه واکسن هپاتیت از ابتلا به این بیماری جلوگیری می کند؟

واکسن‌های هپاتیت با ایجاد یک پاسخ ایمنی در بدن افراد، آنها را در برابر ویروس‌های هپاتیت محافظت می‌کنند. وقتی شما واکسن هپاتیت را تزریق می‌کنید، بدن شما با آنتی‌ژن‌های موجود در واکسن آشنا می‌شود و سلول‌های ایمنی بدن شروع به تولید آنتی‌بادی‌ها می‌کنند. این آنتی‌بادی‌ها برای مبارزه با ویروس‌های هپاتیت آماده می‌شوند و در صورت برخورد با ویروس، برای نابود کردن آن به کار می‌روند، این اقدام به معنای افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری هپاتیت و جلوگیری از ابتلا به آن می‌باشد.

 

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

 

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

 

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

 

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان با برخورداری از تجهیزات و پرسنل مجرب ، قادر به انجام خدمات نمونه گیری در منزل  در مشهد می باشد.

نمایش بیشتر

دکتر حامد صادقیان

حفظ سلامت بدن یک وظیفه است، در غیر این صورت قادر نخواهیم بود ذهن خود را قوی و شفاف نگه داریم... از خداوند منان روح و جسمی سالم را برای شما عزیزان طلب می نمایم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نه =

دکمه بازگشت به بالا