آزمایشات غربالگری بارداری

گلایه مادران باردار از هزینه بالای آزمایش غربالگری

به نقل از خبرگذاری عصرهامون، یکی از عواملی که موجب بروز نگرانی مادر می شود این است که از زمانی که مادر بار دار می شود هزینه های مختلفی را باید پرداخت کند و پرشکان هم مرتب گوشزد می کنند که آزمایشات مختلف و سونوگرافی های مورد نیاز برای بررسی سلامت آنها و جنین شان الزامی است.
با این تفاسیر در حالی آزمایش غربالگری در دو مرحله در دوران بارداری انجام می گیرند که هدف از انجام این تست ها که دارای دو آزمایش و دو سونوگرافی هستند، بررسی ناهنجاری ها و نقایص جنینی و سندرم ها می باشد و هزینه بالایی را بر دوش زوجین می گذارند.
انجام این آزمایش باعث می شود والدین در مدت ۹ ماه چشم انتظاری برای به دنیا آمدن فرزند نو رسیده خود از سلامتی فرزندشان مطمئن شوند اما شیرینی چنین خبر شادی با پرداخت هزینه های سرسام آور کام برخی والدین را تلخ می کند زیرا برای تامین این هزینه ها زیر بار قسط و قرض رفته  به گونه ای که برای یک سونوگرافی معمولی باید بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان هزینه صرف کنند که پرداخت چنین هزینه هایی از عهده تمام افراد برنمی آید.
کاظمی یکی از مادران باردار زاهدانی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: با توجه به شغل همسرم که کار در آپاراتی می باشد از عهده پرداخت هزینه آزمایشات غربالگری بر نمی آئیم به خصوص الان که دکتر دستور داده تا در سه مرحله این آزمایشات انجام شود.

توجه – از تخفیف ویژه بهره مند شوید
در آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، آزمایشات غربالگری دوران بارداری تا ده درصد تخفیف به همراه مشاوره رایگان، ارائه می گردد. مراجعین عزیز می توانند به هنگام مراجعه از آزمایشگاه درخواست کارت عضویت نمایند که تخفیفات در مراجعات بعدی نیز اعمال گردد.
وی با بیان اینکه آزمایش غربالگری بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان برایشان هزینه تراشی می کند، افزود: درآمد همسرم بسیار ناچیز است و به سختی از عهده پرداخت کرایه خانه و اقساط ماهیانه برمی آید بر همین اساس وی مانع انجام دادن چنین آزمایش هایی شده و می گوید توان پرداخت هزینه غربالگری را ندارم.
این مادر باردار که از اوضاع به وجود آمده نگران است و از اینکه مبادا فرزندشان سالم نباشد در استرس به سر می برد، گفت: مسئولان باید چاره اندیشی کنند همه افراد جامعه توان پرداخت هزینه های درمان بالا  را در مراکز بیمارستانی یا مطب دکترها ندارد.
وی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: چندین بار برای انجام سونوگرافی به بیمارستان های دولتی مراجعه کرده ام اما نوبت به من نمی رسد و در چنین شرایطی که اوضاع اقتصادی همسرم نامناسب است توان پرداخت هزینه بالا به مطب های خصوصی را ندارم.
کندری که به تازگی دو بار سونوگرافی شکم انجام داده است با اشاره به تفاوت تعرفه پرداختی برای یک نوع سونوگرافی گفت: انجام یک خدمت در دو مکان مختلف برایم هزینه های مختلفی در بر داشت در یکی از مراکز ۵۵ هزار تومان و در مرکزی دیگر همین خدمت با ۴۰ هزار تومان انجام شد.
مراحل آزمایش غربالگری:
بر اساس آنچه در برخی سایت ها منتشر شده است nt سونوگرافی مرحله اول نام دارد که بیش از ۱۲۰هزارتومان هزینه دارد و آزمایش مرحله ی اول نیز در حدود ۱۷۰هزار تومان می باشد که این ارقام در سونوگرافی و آزمایش مرحله ی دوم با ارقامی برابر و حتی بیشترتکرار می شوند. در صورت مشکوک بودن نتایج غربالگری ها نیاز به آزمایش دیگری با نام آمینوسنتز می باشد که جدای از خطر سقط جنین حدود یک میلیون تومان هزینه در بردارد.

از طرفی نتیجه این غربالگری ها که بسیار با اهمیت هستند دارای درصدی از خطا نیز می باشند و دارای نتایج مثبت کاذب و یا منفی کاذب هستند.همین امر سردرگمی و اضطراب مادران را چندین برابر می کند و آنها برای تولد فرزندی سالم دچار استرس فراوانی می شوند.
در کنار اینها پزشکان تغذیه ی مناسب را به مادران توصیه می کنند که گاهی انجام آن با توجه به تورم و مشکلات  اقتصادی خانواده ها برای زوجین مقدور نمی باشد.  بعد از هزینه های دوران بارداری نوبت به زایمان می رسد. برای زایمان نیز باید مبالغ بالایی را پرداخت کرد.
با توجه به این هزینه های بالای درمانی که مادران باردار را دچار نگرانی و استرس دوچندانی کرده است می طلبد مسئولان امر چاره اندیشی کنند زیرا پرداخت چنین هزینه هایی شخص پردرآمد جامعه را هم دچار ورشکستگی می کنند چه برسد به اشخاصی که از درآمد کمتری برخوردار هستند.

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
علائم تنبلی تخمدان و راههای درمان آن
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا