آزمایش خون

تشخیص آلزایمر با آزمایش خون به واقعیت نزدیک شد

دانشمندان دریافته اند که نتیجه یک نوع آزمایش خون برای تشخیص بیماری آلزایمر تا حد زیادی درست است.
به گفته محققان نتیجه چند تحقیق نشان می دهد که آنها با کمک این نوع آزمایش خون در ۸۹ تا ۹۸ درصد موارد به درستی ابتلا یا عدم ابتلای فرد به بیماری آلزایمر را تشخیص داده اند. نتیجه این پژوهش ها امید دانشمندان برای تشخیص بیماری آلزایمر از طریق آزمایش خون را افزایش داده است.

تشخیص آلزایمر به کمک آزمایش خون طی سالهای گذشته یکی از اهداف اصلی پژوهشگرانی بود که بر روی این بیماری و دیگر انواع زوال عقل تحقیق می کردند. با این حال دانشمندان هشدار داده اند که نتیجه پژوهش های انجام شده به معنای تائید استفاده از این نوع آزمایش خون در مقیاس گسترده برای تشخیص بیماری آلزایمر نیست و همچنان باید تحقیقات در این باره ادامه پیدا کند.

به گفته آنها این نوع آزمایش خون اکنون باید بر روی جامعه آماری بزرگتر و متنوع تری بررسی شود.

نتیجه تحقیق های انجام شده برای تشخیص آلزایمر با آزمایش خون در کنفرانس بین المللی موسسه آلزایمر، مستقر در شهر شیکاگو در آمریکا مطرح شد. این کنفرانس به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به صورت آنلاین برگزار شد اما نتیجه برخی از پژوهش های انجام شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا (جاما) منتشر شده است.

تخمین زده می شود که بیش از پنج میلیون نفر در آمریکا از بیماری آلزایمر رنج می برند. داروهایی که امروزه برای بیماران آلزایمری تجویز می شود تنها برخی از علائم این بیماری را کاهش می دهند. این داروها تاثیری در جلوگیری از کاهش قوای فکری و عقلانی بیماران ندارند.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
آنفولانزای معده یا گاستروآنتریت - قسمت اول

بیماری آلزایمر اکنون با کمک روش های آزمایش حافظه و مهارت های فکری بیماران تشخیص داده می شود اما این روش ها چندان دقیق نیستند. از سوی دیگر هر چند امکان تشخیص بیماری آلزایمر با آزمایش مایع نخاعی و اسکن مغز وجود دارد اما استفاده از این روش ها نیز اغلب یا گران است و یا به دلیل وضعیت بیماران با دشواری انجام می شود.

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

 

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

 

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا