آزمایش خون

بیماری HTLV1 چیست و درمان آن کدام است؟

در فردی که HTLV1 مثبت است (مبتلا به بیماری HTLV1 است)پیگیری توسط تیم متخصص شامل عفونی،خون و مغز و اعصاب و روانشناس لازم است. توصیه شده که سالانه حداقل یکبار شمارش گلبولی CBC و معاینه عصبی انجام گیرد.

در حال حاضر هیچ درمانی برای ریشه کنی عفونت HTLV1 وجود ندارد. البته به دلیل اینکه در حدود ۹۵% افرادی که مبتلا به این عفونت هستند، در طول عمر خود دچار هیچ بیماری مرتبط با این عفونت نمی شوند، درمان برای ریشه کنی عفونت نه موثر و نه بی خطر می‌باشد.

هیچ درمان مداخله ای برای ابتدای ورود ویروس (حاد) وجود ندارد ولی در حالتی که بیماری ها ایجاد شوند بر اساس بیماریها درمانهایی انجام می‌گردد.ATLL با کموتراپی قابل درمان است.اما دربقای بیمار تاثیر زیادی ندارد. از جمله درمان های رایج برای این بیماری R-CHOP، انترفرون آلفا و ترکیب CHOP و آرسنیک می باشد. روش‌های دیگر شامل پیوند مغز استخوان، رادیاسیون، پوواتراپی و…در حال بررسی است.

درمان میلوپاتی ناشی از عفونت ویروس HTLV1 محدودیت های بیشتری دارد و عمدتا به صورت درمان علامتی انجام می‌شود. کورتیکوستروئید، پلاسمافرز، سیکلو فسفامیدواینترفرون گاهی بهبودی موقتی در علائم می دهند. اثر داروهای آنتی رتروویرال اثبات نشده است.

 

 

توجه – از تخفیف ویژه بهره مند شوید
در آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، آزمایشات درصورت دریافت کارت عضویت با ده درصد تخفیف ارائه می گردد. مراجعین عزیز می توانند به هنگام اولین مراجعه خود به آزمایشگاه، از آزمایشگاه درخواست کارت عضویت نمایند که تخفیفات در مراجعات بعدی ایشان به صورت مادام العمر اعمال می گردد.

آزمایشگاه مشهد

تحقیقاتی بر روی والپروییک اسید انجام شده که شاید بتواند سیر بیماری HTLV1 را با کاهش تعداد ویروس ها در بدن (Viral load) کندتر نماید. اخیرا در مطالعه ای ترکیب دو داروی زیدوویدین و والپروییک اسید،‌کاهش قابل توجهی در تعداد ویروسها را نشان داده است اما هنوز مشخص نشده است که آیا این درمان به بهبود شرایط بالینی نیز منجر خواهد شد یا خیر.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
عوارض کم‌کاری تیروئید در بارداری

 

در افراد مبتلا به این عفونت توصیه می شود که در خصوص خطر احتمالی ابتلا به عفونت های فرصت طلب (عفونت در اثر میکربهایی که معمولا در بدن افراد سالم ایجاد بیماری نمی کنند) مراقب بود. از جمله می توان به عفونت هایی مانند سیتومگالوویروس، هیستوپلاسما، Scabies، پنوموسیستیس کارینی و عفونت های استافیلوکوکی در این افراد اشاره نمود.همچنین توصیه می شود که از نظر عفونت همزمان با ویروس HIV نیز در افراد دچار آلودگی با عفونت HTLV1 بررسی نمود.

بیماری HTLV1 از طریق انجام آزمایش قابل تشخیص است.

 

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا