سرطان

سرطان سینه چیست؟

سرطان پستان یک تومور بدخیم است که در سلولهای سینه شکل می گیرد. اگر چه اغلب در زنان یافت می شود، مردان نیز می توانند به سرطان سینه مبتلا شوند. تعدادی از نشانه های مرتبط با سرطان سینه وجود دارد، اما اولین علامت قابل توجه این است که اغلب یک توده یا ناحیه بافت پستان ضخیم است. یک توده در پستان لزوما به این معنی نیست که شما سرطان دارید بیشتر توده های سینه سرطانی نیستند. با این حال، همیشه بهتر است که آنها را با دکتر خود بررسی کنید.

درمان سرطان سینه

درمان سرطان پستان ممکن است شامل جراحی، اشعه، شیمی درمانی، هورمون درمانی، درمان هدفمند یا درمان با استخوان باشد.

علل ایجاد سرطان پستان

موسسه ملی سرطان (NCI) خاطرنشان می کند که حدود ۱۲.۴ درصد زنان در معرض ابتلا به سرطان سینه در طول عمر خود هستند. در سرتاسر جهان، سرطان سینه شایع ترین شکل سرطان در زنان است.

رابطه دوران شیردهی با سرطان پستان

اخیرا دکتر چارلز Clevenger و تیم، در مرکز سرطان Massey Cancer University of Virginia Commonwealth در ریچموند، دریافتند که آنزیم که در نهایت در تولید شیر مادر دخیل است نیز ممکن است نقش مهمی در توسعه سرطان سینه ای داشته باشد.

ارتباط کمبود ویتامین D (دی) با سرطان پستان

مطالعات جدیدی از شواهد به دست آمده از برزیل جمع آوری شده ، که نشان می دهد زنانی که مبتلا به کمبود ویتامین ِD می باشند بعد از شروع یائسگی، احتمال ابتلا به سرطان سینه در آنها افزایش می یابد.

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم >>>
آیا سرطان غده هیپوفیز کشنده است؟

سایر علل در ایجاد این نوع سرطان

بعضی از عوامل اصلی خطر سرطان پستان عبارتند از ، پیشرفت سن و چاقی بعد از یائسگی.

چگونگی پیشگیری از سرطان پستان

در سال ۲۰۱۲، سه تحقیق که در مجله The Lancet منتشر شد، پیشنهاد کرد مصرف آسپیرین به صورت روزانه ممکن است از بروز برخی از سرطان ها در میان سالمندان جلوگیری کند.

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان با برخورداری از تجهیزات و پرسنل مجرب ، قادر به انجام خدمات نمونه گیری در منزل  در مشهد می باشد.

آزمایشگاه تخصصی دکتر صادقیان، مفتخر به اخذ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۵۱۸۹  انگلستان، تحت نظر دکتر حامد صادقیان، متخصص پاتولوژی سرجیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف را در زمینه های پاتولوژی، سیتولوژی و میکروبیولوژی، تحت پوشش قرار می دهد.

 

آزمایشگاه دکتر صادقیان طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان می باشد.

آدرس: مشهد – بلوارامامت – نبش امامت ۳۴ – ساختمان پزشکان امامت

 

شماره تماس: ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۱ و ۰۵۱-۳۶۰۱۷۸۵۲

نمایش بیشتر

دکتر حامد صادقیان

حفظ سلامت بدن یک وظیفه است، در غیر این صورت قادر نخواهیم بود ذهن خود را قوی و شفاف نگه داریم... از خداوند منان روح و جسمی سالم را برای شما عزیزان طلب می نمایم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا